2019.10.23. 21:55

"Szenzációs volt az első félidő!"

"Hétvégén, hazai pályán a Taksony gárdáját fogadtuk. Tisztában voltunk vele, hogy a vendégek tabellán elfoglalt helyezése csalóka képet mutat, hiszen nyáron minÅ‘ségi játékosokat igazoltak, ezért egy kÅ‘kemény összecsapásra számítottunk. Természetesen hazai pályán nem lehetett más célunk, mint a három pont megszerzése. Balogh és Szellák sérülés miatt nem volt a keretben , Madarász viszont már a kispadon foglalt helyet betegsége után.

Jó mentalitással kezdtük a mérkÅ‘zést és 40 másodperc után már megvolt az elsÅ‘ gólszerzési lehetÅ‘ség csapatunk elÅ‘tt. Ez még kimaradt, de a vezetÅ‘ gólra sem kellett sokat várni. A negyedik percben Killer csúztatását Hujber 13 méterrÅ‘l lÅ‘tte kapásból a vendégek kapujába. 1:0

Továbbra is támadásban maradtunk és szebbnél-szebb akciókat vezettünk, aminek a 18. percben meg is lett az eredménye. Hujber-Fekecs volt a labda útja, a keményen belÅ‘tt labdából Vallejos megszerezte második gólunkat. 2:0

A gól után sem csökkent tempó, folyamatos nyomás alatt tartottuk a vendégeket, akik csak nagyon ritkán tudtak a kapunk közelébe jutni, de ezekben a támadásokban nem volt veszély. Nem úgy mint a mi játékunkban. Sokszor  kerültünk az ellenfél védelme mögé, és csak idÅ‘ kérdése volt az újabb találat. Csapatunk gyorsan, kreatívan, jó tempóban futballozott és rengeteg helyzetet kialakítottunk, de sajnos ezeket egy kivételével  el is hibáztuk. A 38. percben Fekecs révén már három gól volt a különbség. 3:0

Az elsÅ‘ veszélyes vendég helyzetre 43 percet kellett várni, ekkor egy szabadrúgást követÅ‘en hagytak ki a vendégek nagy lehetÅ‘séget.

A második félidÅ‘t sajnos nem úgy kezdtük, ahogy a szünetben megbeszéltük. Nem volt meg a kellÅ‘ koncentráció, és az elsÅ‘ 10 percben a vendégek is megmutatták, hogy jó csapatuk van. Az 51. percben Szilágyi révén szépítettek, de sokáig nem reménykedhettek a felzárkózásban, mert egy fegyelmezetlenség következtében 10 fÅ‘re olvadtak, ráadásul néhány perc múlva ismét három gól volt a különbség.

A 62. percben Killer tört be a büntetÅ‘ területre, ahol elkaszálták. A 11-es mögé Vallejos állt és magabiztosan értékesítette. 4:1

Továbbra is csapatunk uralta a mérkÅ‘zést, és több hatalmas helyzetet is kidolgoztunk, de sajnos ki is hagytuk ezeket a lehetÅ‘ségeket, így az eredmény már nem változott.

Csapatunk egy szenzációs elsÅ‘ félidÅ‘ után, egy tíz perces idÅ‘szakot leszámítva végig kézben tartottuk a mérkÅ‘zést, jó mentalitással, ötletesen, rengeteg helyzetet kidolgozva, közönség szórakoztatóan futballozott, és megérdemelten nyertük meg ezt a fontos mérkÅ‘zést! Jár a gratuláció a csapatnak! A Taksony csapatának további sok sikert kívánunk!